Sursa imagine: trm.md
Lista producătorilor care exportă fructe în Rusia va fi revizuită și actualizată
Lista producătorilor care exportă fructe în Federaţia Rusă va fi revizuită şi actualizată. Despre acest lucru a anunţat vicepreşedintele Parlamentului, Alexandru Slusari după vizita pe care a întreprins-o în Federaţia Rusă. Oficialul a precizat că, în scurt timp, ANSA şi structurile abilitate ruseşti, vor stabili producătorii agricoli care se vor bucura de aceste privilegii iar mai multe companii intermediare vor fi excluse. În prezent 170 de fermieri exportă fructe în Rusia, relatează trm.md.
„Am convenit că în timpul apropiat acea listă urmează să fie reviziută, actualizată, toţi intermediarii care în mare se ocupă de intermedierea şi în buzunarele cărora rămâne marea majoritate a veniturilor fermierilor, aşa că marea majoritate a intermediarilor vor fi excluşi din listă şi să fie introduşi acolo fermierii adevăraţi care îşi desfăşoară activitatea agricolă”, a spus Alexandru Slusari.
Autor: trm.md
30.06.2019 Actual
3075
Printează
Trimite unui prieten
-
Video Line
-
Vorbesc româneşte, sunt român
03.05.2014 -
Inaugurarea patinoarului de la Bălți
31.01.2014 -
Filarmonica de Stat Iași cântă la Bălți
18.01.2014
-
-
-
În nordul țării încep activitățile pentru implementarea unui proiect de aprovizionare cu apă și sanitație susținut de Banca Mondială
20.01.2023 -
Prioritățile în domeniul dezvoltării regionale pentru perioada 2023-2025
19.01.2023 -
Ziua culturii în România și Republica Moldova: duplex de politici culturale
14.01.2023 -
CARTEA „OAMENII LA PĂPĂDIILE” DE SERGIU BEZNIȚCHI: lansare la București, la 26 ianuarie 2023
12.01.2023 -
/VIDEO/ Examinarea cererilor de chemare în judecată cu valoare redusă. Vezi ce presupune acest lucru
12.01.2023
-
Comentarii 0