Sursa imagine: adevarul.md

video | Moldova e pământ rusesc, spun protestatarii lui Iurie Roșca

Imagini video inedite cu participanții la protestele  CACD-ului, proteste conduse  de fostul lider al creștin-democraților moldoveni Iurie Roșca. Imaginile au fost filmate de jurnaliștii site-ului union.md. 

Nu e nevoie de comentarii, privești clipul video și totul devine foarte clar.



 

Autor: HotNews
Sursa: union.md
22.01.2012 Istorii din MD
6279
0

Comentarii 9

  • Alex:

    Aceeasi protestatari comunisti, ii poti vedea peste tot!

    23.01.2012 00:57
  • lork:

    a cui îi microfonul ăsta ? hotnews ?

    23.01.2012 01:54
  • leonid:

    Mai imbecilule de Rosca , nu tu ai fost acela , care urla candva pentru Moldova si acum ai intors caciula pe dos?
    Cu mare placere as asculta la stiri despre inmormantarea ta , ticalosule .

    23.01.2012 07:31
  • templier:

    mda,interesant. Au facut mai rau ca au scos lumea in strada

    23.01.2012 07:45
  • Urzica:

    Altceva nici nu poti face din momentul cind, in 1992, Ghimpu, Nagacevschi, Arseni si altii din Comisia juridica parlamentara de pe atunci au adoptat varianta zero de oferire a cetateniei. Acum e firesc ca alolingvii sunt mai multi decit bastinasii, iar noi ne miram de ce nu vor ei sa ne cunoasca limba... Ei degraba ne vor pune in ungher ca sa le invatam limba lor... Altfel, timp de douazeci de ani, decind le-a sunat primul clopotel, ei ar fi studiat limba bastinasilor fara nici o indoiala...

    23.01.2012 08:59
  • ilie333:

    Inca in anul 1990 am spus ca Rosca este un securist infiltrat de slujbele rusesti in miscarea nationala si va trada, totul s-a adeverit....Acum acest demagog incearca din nou sa manipuleze cu societatea, a adunat toate lepadaturile si incearca sa se urece din nou prin copaci.....de data asta nu-i va merge, cu dobitocii strinsi in piata duminica nu va esi nimic... Nu sint un adept al AIE, sint si ei niste hoti ca si toti ceilalti ajunsi la treuca. Tara are nevoe de politicieni cu mintea treaza, de o generatie noua de oameni care se vor gindi la viitorul acestei tari, nu numai la buzunarul lor...Cit priceste limba, corect a spus bosorogul cela, aici este pamint rusesc pina cind il vom rabda pe Rosca cu comitetcitii lui si ceilalti patrioti de-l de Dodon si K.

    23.01.2012 09:37
  • eugen:

    uiativa lume bine la toti cei ce vor sa ne i-a istoria, la cei ce vor sa ne i-a limba romana, rosca si voronin doi ticalosi care duc in starda doar populatia rusa, care s-au nascut aici si nici limba nu vor sa o cunoasca a noastra natala, de stat, pai ei atunci sa ne hotarasca viitorul, niste idioti care nu merita sa voteze. AIE la putere, REFERENDUM , votarea presedinteleui si dai in mama masii, 8 ani de zile i-au dus de nas pe batrinii astea si acum acesti prosti de oameni mai iese cu ei la proteste. Rusine si iii mila de oamenii acesti prosti.

    23.01.2012 09:44
  • gogoasa:

    O Doamne

    23.01.2012 10:50
  • nedumerita:

    Cred ca santem ingroziti cu totii,cei,care mai gandim...toata lumea civiliozata fuge de comunism,si astea ...si Rosca...sa stea cuminte acasa,sa se mai spovedeasca periodic

    23.01.2012 12:27

    • Marcel Spatari pleacă din funcție! Cine va fi noul ministru?

      30.12.2022
    • Bilanțul anului 2022: investiții în valoare de 215 mln lei valorificate de ADR Centru pentru implementarea proiectelor de dezvoltare regională

      30.12.2022
    • Proprietarii terenurilor afectate de construcția apeductului magistral Chişinău-Străşeni-Călăraşi vor fi despăgubiți

      28.12.2022
    • 27 martie 2023 – termenul de depunere a cererilor de finanțare pentru notele conceptuale selectate în cadrul Concursului proiectelor de dezvoltare urbană

      22.12.2022
    • La Bălți au fost finalizate lucrările de reparație a străzii Petru Zadnipru și a unor căi de acces

      21.12.2022