RSS

video | Fenomen excepțional: A nins în deșertul Sahara!

20.01.2012 Caleidoscop
1130
Printează Trimite unui prieten

Sursa imagine: youtube.com

Zapada in desert? Greu de imaginat, dar acest lucru s-a intamplat in Sahara, in aceasta saptamana.

Imaginile au fost filmate in Algeria, unde frigul inregistrat timp de 24 de ore, dar si umiditatea extrem de ridicata, au facut ca in loc de ploaie locuitorii sa se bucure de zapada.

Oamenii spun ca zapada este o adevarata binecuvantare pentru ca ucide parazitii de pe palmieri, informeaza News.com.

Desi luati prin surprindere, soferii s-au adaptat repede la conditiile meteo, asa ca traficul rutier nu a fost afectat, informeaza si televiziunea algeriana.

Meteorologii spun ca fenomenul inregistrat este exceptional, dar anunta ca vremea se va incalzi in curand. Peisajul mirific a creat un decor suprarealist: dunele de nisip sunt acoperite de zapada, iar localnicii se bucura de cadoul neasteptat oferit de natura.

Autor: Ziare.com
Sursa: ziare.com
0

Comentarii (0)





    23.01.2012

    Broșura „Esența studiului de fezabilitate”, difuzată de ADR Nord

    23.01.2012

    GRĂDINIŢA DIN ERMOCLIA SE ÎNCĂLZEŞTE CU ENERGIE DIN BIOMASĂ

    23.01.2012

    Seminar: Acordul de Comerţ Liber Aprofundat şi Comprehensiv cu UE: potențial și oportunități

    21.01.2012

    Concurs de granturi pentru comunitati rurale

    20.01.2012

    VIDEO | Membrii Consiliului Regional pentru Dezvoltare Nord s-au întrunit în ședință