RSS

VINE IARNA | Află AICI când va ninge

14.12.2011 Actual
2977
Printează Trimite unui prieten

Sursa imagine: freefoto.com

Ninsorile, pentru prima dată în această iarnă, vor începe în Republica Moldova pe 21 decembrie (miercuri). Precipitațiile nu vor fi abundente - aproximativ 3 mm pe zi. 

Începând cu săptămâna următoare, temperatura aerului va scădea ușor pe întreg teritoriul Republicii Moldova până va ajunge sub 00C. Marți, 20 decembrie, precipitațiile vor cădea sub formă de lapoviță, iar începând cu ziua de miercuri, va ninge, transmite Institutul norvegian de meteorologie (Norwegian Meteorologisk institutt).

Autor: HotNews.md
Sursa: hotnews.md
0

Comentarii (12)

  • 14.12.2011 14:08
    Ion:

    "VINE IARNA | Vezi AICI când va ninge"
    "transmite Institutul norvegian de meteorologie"
    Întrebare întrebătoare: va ninge ÎN MOLDOVA ori ÎN NORVEGIA???

    HotNews: Va ninge în Moldova. Meteorologii norvegieni au grijă de toată lumea, inclusiv de moldoveni

  • 14.12.2011 14:13
    Ion:

    Voi ce,sunteti dusi in Norvegia?

  • 14.12.2011 14:13
    Moldo Boul:

    Ap uni a ninje, in moldova sau in norvejia?

  • 14.12.2011 14:18
    pentru Moldoboi:

    Măi uitete mai sus. Ția-u explicat oamenii. Și de ce hotnews să scrie despre nisorile din Norvegia gîndeștete!

  • 14.12.2011 14:27
    Lena:

    În sfîrșit ninge!!!! !!!! URAaaaaaaa!!! M-am săturat de atîta toamnă și ceață!

  • 14.12.2011 15:01
    Andrei:

    URA!!!

  • 14.12.2011 16:04
    Ion-Ion (primul coment):

    Mulţumesc, HotNews.
    Cel de-al doilea Ion e altul...

  • 14.12.2011 16:06
    Ion-Ion:

    Ah, da! Şi meteorologilor norvegieni le mulţumesc.

  • 14.12.2011 19:16
    vede:

    mai copii,norvegienii au preluat stirea de la serviciul hidro-meteorologic de stat di r . moldova.9(are vro 60) angajati si un buget de 20 mln.lei pe an)fiica ei, adica norvegienii nu prind soareci... asta-i situatia

  • 20.12.2011 16:23
    Cristina:

    da oare e adevarat ce se spune aici???

  • 22.12.2011 18:36
    pentru Cristina:

    Adevarat. A nins.

  • 24.12.2011 12:12
    corina:

    Da atunci a nins afara dar nu e destul... eu vreau sa ninga mult... sa se simpta atmosfera de sarbatoare...si afara sa fie totul alb





24.12.2012

Invitație pentru mass-media | Conferință de presă & masă rotundă: „ADR Nord la 3 ani de activitate. Parteneriate, rezultate şi perspective”

23.12.2012

„O democraţie matură poate aduce prosperitate cetăţenilor”

22.12.2012

Fără amnistiere, graţiere şi împăcare cu persoanele care au comis împotriva minorilor infracţiuni cu caracter sexual

21.12.2012

Filiala Edineț a CCI a făcut bilanțul activității pentru 2012

21.12.2012

Sisteme de management energetic, utilizate la nivel de întreprindere