Nu a scăpat de închisoare nici peste 15 ani
10.06.2011 Actual
149

Este vorba despre o tânără care a tâlhărit acum 15 ani un barman. Potrivit procurorilor, incidentul a avut loc în septembrie 1996.
Două fete ar fi mers într-un bar din capitală, unde au servit barmanul cu un pahar de tărie în care au turnat o substanţă toxică.
La scurt timp, bărbatul a leşinat, iar fetele l-au buzunărit şi au sustras bunuri din local în valoare de aproximativ 4 mii de lei.
Una dintre infractoare a fost condamnată în scurt timp după comiterea infracţiunii, cealaltă făptaşă însă a fost anunţată în căutare. Recent, aceasta a fost condamnată la 6 ani de închisoare.
Inculpata, în vârstă de 35 ani, a mai fost anterior condamnată pentru furt.
Autor: Lina Susan
Sursa: hotnews.md
Sursa: hotnews.md
- 10.06.2011
-
FLEX Program Coordinator
- 10.06.2011
-
Patronii agricoli din Moldova îşi reînnoiesc angajamentul împotriva muncilor grele şi periculoase ale copilului, cu ocazia Zilei Mondiale împotriva Muncii Copilului 2011
- 10.06.2011
-
E nevoie de a reorienta cheltuielile publice de la plata pensiilor şi salariilor bugetarilor la obiective economice pe termen lung
- 10.06.2011
-
Fără respectarea standardelor sanitare şi fito-sanitare, nu ne putem bucura de un Acord de liber schimb cu UE
- 09.06.2011
-
ADR Nord: Vizită de studiu la Șoldănești, unde a fost prezentat un proiect de salubritate
Video Line
- 08.06.2011
-
De câte ori poate să pice din picioare un beţiv îmbrăcat la patru ace
- 07.06.2011
-
Tragedie cu rating
- 05.06.2011
-
Hai la vot!
Comentarii (0)