RSS

Mark Zuckerberg a rămas fără contul său de pe Facebook: ”Chiar sufăr din cauza celor întâmplate. Nu vreau bani, vreau doar să pot intra din nou pe Facebook”

16.05.2011 Actual
399
Printează Trimite unui prieten

Sursa imagine:

Unui avocat american, care poartă acelaşi nume ca şi fondatorul Facebook, i s-a şters contul de pe cunoscuta reţea de socializare. Mark Zuckerberg a rămas fără contul său de pe Facebook deoarece regulamentul reţelei interzice preluarea unor nume false, anunţă News Republic.

"Chiar sufăr din cauza celor întâmplate. Nu vreau bani, nu vreau nimic, vreau doar să pot intra din nou pe Facebook şi-apoi să mă lase în pace", a declarat bărbatul pentru o televiziune din Indianapolis.

Un purtător de cuvânt al companiei Facebook spune că eroarea a fost corectată de îndată ce ştirea a apărut în presă. "Angajaţii noştri verifică mii de astfel de cazuri raportate de către utilizatori şi se întâmplă să mai facă câte o greşeală. Când ni se atrage atenţia asupra unei astfel de greşeli, remediem imediat problema. I-am reactivat contul acestei persoane şi i-am trimis un e-mail în care ne cerem scuze pentru deranjul cauzat", a declarat acesta.

Nu este pentru prima dată când Zuckerberg plăteşte pentru că are unul dintre cele mai cunoscute nume din lume. În urmă cu doi ani, avocatul a trecut prin exact aceeaşi problemă. Între timp, bărbatul şi-a creat un website numit Iammarkzuckerberg.com pentru a lămuri definitiv orice alte viitoare confuzii legate de numele său. În plus, bărbatul se semnează acum cu numele întreg: Mark S. Zuckerberg, diferit de cel al fondatorului Facebook - Mark E. Zuckerberg.

Autor: Gândul
Sursa: gandul.info
0

Comentarii (0)



    11.06.2011

    On the World Day against Child Labour 2011 Agricultural Employers from Moldova have Renewed their Commitment to Fight against Hazardous Child Labour

    11.06.2011

    Marş PENTRU Drepturile Omului şi ÎMPOTRIVA discriminării

    10.06.2011

    FLEX Program Coordinator

    10.06.2011

    Patronii agricoli din Moldova îşi reînnoiesc angajamentul împotriva muncilor grele şi periculoase ale copilului, cu ocazia Zilei Mondiale împotriva Muncii Copilului 2011

    10.06.2011

    E nevoie de a reorienta cheltuielile publice de la plata pensiilor şi salariilor bugetarilor la obiective economice pe termen lung