Dezbracate in pielea goala, apoi obligate sa faca asezari si sa stea in diferite pozitii in fata unui grup de opt politisti

16 Aprilie 2009, 17:26

Trei fete, retinute in noaptea de dupa 7 aprilie, aduse la comisariat, dezbracate in pielea goala, apoi obligate sa faca asezari si sa stea in diferite pozitii in fata unui grup de opt politisti barbati.

Despre acest caz a relatat joi avocata Lilia Prodan, intr-un seminar dedicat protestelor din saptamana trecuta, organizat de mai multe ONG-uri si la care au participat reprezantanti ai institutiilor judiciare, transmite Ştirea Zilei.

Comentarii (17 comentarii)

Radio Erevan
a comentat la 16 Aprilie 2009, 17:31

Stirea asta trebuieste tradusa in engleza si trimisa direct lui Hillary Clinton.

Cristina
a comentat la 16 Aprilie 2009, 18:33

o doare fix in pix pe dna Clinton de fetele basarabence! trebuie sa ne resemnam ca administratia Obama acum se autosugestioneaza ca rusii sunt prietenii lor..

ess
a comentat la 16 Aprilie 2009, 18:39

n-am stiut ca politistii moldoveni mai sunt si perversi , au lipsa de sex feminin “bietii ” baieti

DOLOR
a comentat la 16 Aprilie 2009, 18:40

Da… dnii politisti au fiice?
De ce nu se mai spune nimic despre abuzurile sexuale confirmate de medici?

sal
a comentat la 16 Aprilie 2009, 18:52

cazul trebuie numai decyt cercetat si trashi la raspundere penala persoanele care au obligat fetele la asa ceva.

Cristian
a comentat la 16 Aprilie 2009, 19:14

Sa nu uite acesti politisti ca lumea-i mica si oricand pot da fata-n fata cu aceste fete si garantez, ca poate iesi moarte de prost.

Vasile
a comentat la 16 Aprilie 2009, 19:18

Mizerabili mai sunt militienii.Sigur,nu cred ca voronin le-a dta un asemenea ordin,dar ordinul dat de a aresta oameni a facut ca aceste brute sa creada ca se pot comporta ca in timpul puterii sovietice cand totul era permis.Aceste animale brutale trebuie aspru pedepsiti.

Nathalie
a comentat la 16 Aprilie 2009, 19:26

Pai da, Guantanamo le-a folosit ca sursa de inspiratie! Imbecilii!

LS
a comentat la 16 Aprilie 2009, 19:26

dobitocii!!!

Ombun
a comentat la 16 Aprilie 2009, 19:33

Am impresie ca Moldova nu mai prezinta interes pentru Europa si America. Asa ca puteti sa i-o trimiteti si doamnnei Hilari Clinton, si cui n-ar fi, oricum ei sunt informati bine, dar reactioneaza doar atunci cand au interes.

anka
a comentat la 16 Aprilie 2009, 20:03

politistii sunt niste mizerabili,fara scrupule…

vrrgil
a comentat la 16 Aprilie 2009, 20:14

padle!!

Dobra Utra
a comentat la 16 Aprilie 2009, 21:00

Eu cred ca trebuie facute publice toate numele tuturor politistilor,care au facut abuz de functie si si-au batut joc de copii altora!Au si ei copii,mame,tati,bunici: trebuie sa li se spuna in ochi cinei politistul si aratati cu degetul!Poate de rusineea rudelor vor avea teama, daca nu au nici de Dumnezeu!

justice
a comentat la 16 Aprilie 2009, 23:49

Ce pretentzii poti sa ai de la ANIMALE…..

Basarabia
a comentat la 17 Aprilie 2009, 08:58

daca va pasa, vizitati

http://salvatibasarabia.jimdo.com/

alin
a comentat la 17 Aprilie 2009, 10:42

AFARA CU EI DIN POLTIE!!!

De aia ii platim?!!

Vadim
a comentat la 17 Aprilie 2009, 11:59

eu i-as castra pe obsedatii astia si atunci nu vor mai avea placere sa vada asa ceva, poate suna cam radical dar altfel cu ei nu se poate au devenit niste animale turbate!