FOTO: Iată cum sunt sechestraţi cetăţenii Republicii Moldova

09 Aprilie 2009, 19:39

Vedeţi mai jos câteva imagini inedite ale Ziarului de Gardă ce prezintă oameni în uniforme civile sechestrând oameni în centrul Chişinăului.

Comentarii (7 comentarii)

Iurie
a comentat la 09 Aprilie 2009, 19:57

asta e politia noastra,care este finantata de banii populatiei…

Anti_Communist
a comentat la 09 Aprilie 2009, 20:03

S ma pis in asa actiuni din partea politiei

sis
a comentat la 09 Aprilie 2009, 21:46

ASTEA SUNT CEI CARE-I LING CURU BOULUI DE voronin,dar nu va fie frica vom ajunge si la judecata lor si a BOULUI.

basarabeanca
a comentat la 09 Aprilie 2009, 23:41

CITESTE ATENT SI PUNE MINTEA IN MISCARE, TOT ESTE UN SCENARIU BINE PUS LA PUNCT. OAMENI-PROVOCATORI INFILTRATI DE COMUNISTI SI PPCD-NOUA GENERATIE, COMUNISTII ACUZA IMEDIAT OPOZITIA DE ORGANIZAREA ACESTOR MANIFESTARI PERSOANE DIN RAIOANE NU AU FOST ADIMSE LA PROTEST AMBASADORUL ROMANIEI ESTE DECLARAT NON-GRATA, VIZA CU PLATA PENTRU CETATENI ROMANI, BAIETI DETURNATI DE LA UNGHENI INAPOI LA IASI. RUSII-(OSCE) NU VAD NICI O FRAUDA IN ALEGERI VORONIN ACUZA ROMANIA DE TARABOIUL DIN PRESEDENTIE SI PARLAMENT. SMIRNOV SE FACE PRIETEN CU VORONA SI IL ASIGURA IN CAZ DE NECESITATE CU ARMATA. STAREA DE URGENTA PRELUNGESTE MANDATUL PRESEDINTELUI nu lenevi sa te limpezesti.TOTUL ESTE UN SCENARIU. HAI SA SCANDAM PASNIC SA CEREM ALEGERI REPETATE SI ELIBERAREA BAIETILOR RETINUTI. Vineri ora 11:00 ne intilnim in PMAN pentru a protesta in mod pasnic. Daca cineva te provoaca la vandalism inseamna ca este OM DE-AL LUI VORONIN SI ROSCA si trebuie ignorat. Suntem oameni civilizati si vom protesta civilizat. Asigura-te ca mesajul acesta va ajunge la citi mai multi care traiesc la tara si nu sunt informati corect. Fii bun si transmite… sa ne croim soarta

Anticomunista
a comentat la 10 Aprilie 2009, 01:08

interesant cit costa un politist sa-l cumperi ca sa-i bata asa pe compatriotii sai? 25 de lei?
JOS MUSARII !!

ClosKa
a comentat la 10 Aprilie 2009, 10:59

Cel mai mare regret e ca se vede clar din poza, ca stau martori, barbati in toata firea se privesc si nu iau atitudine!Rusine pentru fiecare in parte, care a vazut, a stat cu miinile in sin si nu a facut nimic!
Caci dupa cum stau acolo vreo 3-4 barbati si se uita,daca reactionau puneau militia pe fuga si nu mai faceau asa ceva!
Doamne dar printre politisti, printre comunisti chiar nu exista nici un “OM”?

Ion
a comentat la 10 Aprilie 2009, 21:22

uitativa ce se intimpla in tara asta de prosti…. dispar tinerii de 3 zile nimeni nu stiu de dinsii….CEAU PATIT? PE UNDE SINT EI?? nimeni nu poate da raspunsuri….NA da Doamne sa moara vreun tinar >…o sa fie razboi civil