Sursa imagine: mdrc.gov.md

Fotografia Zilei: Cine-i misterioasa doamnă în roșu?

Cine-i doamna în roșu care a participat ieri, în Chișinău, la un forum despre promovarea eficienței energetice a clădirilor, organizat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Construcțiilor în parteneriat cu un proiect internaţional de asistenţă tehnică?

Serviciul de presă al Ministerului Dezvoltării Regionale și Construcțiilor, care a difuzat mai multe fotografii de la forumul cu pricina, nu precizează cine este misterioasa femeie în roșu, dar și cine sunt mulți alți participanți la eveniment care ar putea atrage atenția publicului. Poate ştiu cititorii HotNews.md?
 
Totuși, fotografia nu este în totalitate învăluită în mister. În prim-plan îl vedem pe Ion Bodrug, directorul Agenției de Dezvoltare Regională Nord, tot el și membru al Biroului Executiv Politic al Partidului Democrat din Moldova.
Vezi și Cine-i bărbatul care îl cuprinde pe Iurie Roşca la Roma?
Autor: HotNews
Sursa: hotnews.md
10.10.2012 Istorii din MD
8893
0

Comentarii 16

  • urzika4:

    chiar cine e doamna? pacat ca unele saituri guvernamentale publica superficial fotografiile fara a le descrie.
    :)) tare formula asta 'membru al biroului'... in rusa cum ar fi? член?

    10.10.2012 14:01
  • Ileana:

    ar semăna cu o femeie d eprin emiratele Arabe. da cred ca daca nu gresec seamana cu o jurnalista.

    10.10.2012 14:07
  • alina:

    De fapt e vorba de o colega din presa, jurnalista cu experienta mult mai mare decit unii....daca voi nu stiti cine va sunt colegii..pacat..

    10.10.2012 14:09
  • Victor:

    E o jurnalista de la Moldpres. Dar se vede ca eroul principal de fapt e Ion Bodrug :)

    10.10.2012 14:16
  • observator:

    alina, de ce toti ar trebui sa stie numele jurnalistilor moldoveni? intrebarea din titlu chiar e la locul ei. eu de exemplu nu am mai vazut asa jurnalista, cel putin pe la radio si TV. cred ca sint multi curiosi ca mine sa afle cine este doamna in stil arab care a participat la un forum in cea mai saraca tara din Europa.

    10.10.2012 14:29
  • alina:

    anume din acest motiv cind mergi la evenimente te apropii de colegi si intrebi tu de unde esti, pu ca in Moldova mai avem si agentii de presa asta o stiu toti. Eu spre exemplu nu cunosc pe nimeni de la http://hotnews.md, dauite ca pe aceasta doamna o cunosc si mai stiu ca daca aceasta jurnalista scrie o stire atunci e preluata de mai multa lume.

    10.10.2012 14:52
  • Roxana:

    eu o cunosc bine pe jurnalista asta, e cam stranie de felul ei, ceea ce se vede si in aceasta fotografie.

    10.10.2012 15:33
  • Sergiu:

    Intradevar este un corespondent de la Moldova press, se numeste Dna Ana, sau ii mai zic Anisoara

    10.10.2012 16:14
  • igor:

    stranii sunt ambele personaje.

    10.10.2012 16:35
  • Natalia:

    Este Ana Mardare, jurnalista de la Moldpres, moldoveanca get beget.

    10.10.2012 17:05
  • Natalia:

    E Ana Mardare de la Moldpres si e moldoveanca get beget

    10.10.2012 17:08
  • Sasha:

    ce sta Бодруг chipesh shi dus pe ginduri ca un curcan. vip!

    10.10.2012 20:31
  • Nati B.:

    un adevărat narcis mi se pare personajul din centrul imaginii, vouă?

    10.10.2012 20:51
  • Dina:

    avem 2 personaje surprinse in intimitatea lor intelectuală: o jurnalistă profesionistă și un funcționăraș pe cât de visător pe atât de ambițios .

    11.10.2012 08:56
  • unu:

    e mama Omida!