Sursa imagine: grenada.md

foto | Consiliul raional Edineț susține apelul lui Voronin la nesupunere civică?

Consiliul Raional (CR) Edineț susține, cel puțin, simbolic apelul liderului PCRM la nesupunere civică față de autoritățile centrale.

Astfel, în fața sediului CR Edineț a fost arborat alături de Drapelul de stat al R. Moldova și un drapel, cu care comuniștii moldoveni fluturau pe la mitinguri și, care ar fi în opinia apologeților PCRM,  ar fi drapelul Moldovei medievale.

Astfel, autoritățile raionale din Edineț, controlate de PCRM, au decis să sfideze puterea centrală, care deocamdată nu a reacționat la acest gest ilegal. Site-ul pro-comunist grenada.md susține că acesta va fi viitorul drapel de stat al R. Moldova.


 

Autor: HotNews
23.01.2012 Istorii din MD
5073
0

Comentarii 12

  • antikomik:

    taracanilor shi sinteţ na

    23.01.2012 18:24
  • Mariana:

    iata as se intimpla cind AIE in loc sa zdrobeasca aceasta hiena filorusa, se maninca intre ei

    23.01.2012 18:27
  • Alex:

    Comunismul trebuie interziz in R.Moldova, la fel cum au facut multe state europene.

    23.01.2012 19:03
  • Ion:

    Bravo Edineţ!!!!!!!!

    23.01.2012 19:26
  • Vitea:

    edinets atstoi

    23.01.2012 19:29
  • nich:

    Nu prea au gargauni in cap.

    28.01.2012 10:46
  • colombo:

    23.01.2012 19:03
    Alex: Comunismul trebuie interziz in R.Moldova, la fel cum au facut multe state europene.
    Nu prea te înţeleg, Alex, chiar iubitul tău PLDM-ist nu l-a susţinut pe Ghimpu în condamnarea comunismului, iar tu..cânţi din drâmbă

    28.01.2012 11:51
  • colombo:

    Poate, oamenii cu mintea lucidă din raionul Edineţ îi vor pune la treabă pe mutanţii ăştea de comunişti-consilieri! O gaşcă poate ţine în supunere proastă un raion ?

    28.01.2012 11:55
  • nedumerita:

    jos comunistii!amintiti-va foamea si deportarile

    29.01.2012 21:50
  • anonimus:

    carpa asta straina ridicata alauri de sfantul nostru simbol, trebuia de mult data jos!!! ce dracu stati asa indignati si nu faceti nimic??? puneti mana, oameni sanatosi si dati jos prostia ceea inestetica si hidoasa, dati-i dracului FOC! Cit se mai caca aestia pe istoria neamului nostru si pe mormintele buneilor si strabuneilor nostri pentru niste banuti aruncati ca la niste caini lasi?!?!?!

    15.02.2012 10:27
  • anonimus:

    ei is cativa, noi suntem multi, noi suntem POPORUL, si ei prin urmare ar face ce vrem noi, DACA LE-AM SPUNE SI ARATA!
    Iesiti afara si cereti-va drepteatea!!

    15.02.2012 10:33
  • ALEXANDRA:

    Traiasca comunismul si jos capitalismul salbatic care ne-a furat tara